Turnéplan

Här uppträder jag som komiker, konferencier/moderator (MC) eller som skådespelare.
Med reservation för ändringar:
(Gäller dock ej redan gjorda uppträdanden)

2022

21-22/1 PRIVAT konferencier – Växjö
25/1 PRIVAT konferencier – Motala
14/3 Norra Brunn – Stockholm (Svea Sigmond, Hasse Brontén)
2/3 Creek Street Standup – Linköping
10/3 Norra Brunn – Stockholm (Hanna Voog, Hasse Brontén)

12/3 Änna go standup på Kongahälla Center – Kungälv
26/3 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
31/3 PRIVAT Företagargala – Älmhult
2/4 Norra Brunn MC – Stockholm (Anis don Demina, Fredrik Andersson)

22/4 PRIVAT konferencier – Vetlanda
11/5 PRIVAT – Växjö
27/5 Norra Brunn MC – Stockholm (Fritte Fritzson, Carl Tillenius)
1/6 PRIVAT Garnisonen – Stockholm
2/6 Norra Brunn MC – Stockholm (Josefin Sonck, Messiah Hallberg)
7/6 Norra Brunn – Stockholm (Anders “Ankan” Johansson, Johan Rheborg)
18/6 PRIVAT konferencier – Växjö
22/6 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm (Simon Gärdenfors, Anis don Demina)
29/6 Hotell Blå Blom – Gustavsberg
2/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
13/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg

14/7 Reklamfilmsinspelning
16/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
19/7 Restaurang Svängen – Runmarö
20/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg
23/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
27/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg
30/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
2/8 TV-inspelning humorserie för SVT – Stockholm
3/8 Hotell Blå Blom – Gustavsberg
6/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
10/8 Hotell Blå Blom – Gustavsberg
13/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
2/9 Norra Brunn MC – Stockholm (Özz Nûjen, Johan Rheborg)
3/9 Black Honey Comedy Club – Sickla, Stockholm
6/9 TV-inspelning humorserie för TV4 – Stockholm

9/9 PRIVAT Standup c/o Music – Falkenberg
17/9 PRIVAT – Gustavsberg
19-20/9 PRIVAT digital kickoff – Stockholm
21/9 Norra Brunn – Stockholm
27/9 PRIVAT konferencier på engelska – Motala
30/9 PRIVAT konferencier – Stockholm

1/10 PRIVAT konferencier – Stockholm
2/10 PRIVAT – Askersund
3/10 PRIVAT – Askersund

4/10 PRIVAT – Askersund
5/10 PRIVAT – Askersund
7/10 Bagis Comedy – Bagarmossen, Stockholm
19/10 PRIVAT konferencier – Stockholm
20/10 PRIVAT konferencier – Stockholm
24/10 PRIVAT konferencier – Stockholm
26/10 Publikuppvärmare på Carina Bergfeldt – SVT, Stockholm
28/10 Norra Brunn MC – Stockholm (Tobias Erehed, Patrik Larsson)
2/11 Norrehus – Klippan
10/11 Konferencier Växjö Charity – Växjö
16/11 GASTA på Centralteatern – Gävle
17/11 Marika med vänner – Vällingby, Stockholm
22/11 Företagsinspelning – Södertälje
29/11 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Adde Malmberg)


5/12 GUIDEN på Norra Brunn – OBS! Sista showen!! – Stockholm
7/12 Kläppen Ski Resort – Sälen
9/12 PRIVAT företagsjulfest – Simrishamn
10/12 Norra Brunn – Stockholm (Farzad Nouri, Anis don Demina)
31/12 Konferencier – Sälens Högfjällshotell, Sälen

2021

22/1 PRIVAT Digital programledare – Växjö
13/2 Hotell Fritiden – Ystad (Marika Carlsson, Robin Paulsson)
5/2 Inspelning av informationsfilm – Stockholm
18/2 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Jacobsson, Babben Larsson)
22/2 Reklamfilmsinspelning – Skänninge
5/3 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Persson, Adde Malmberg)
20/3 Norra Brunn – Stockholm (Zinat Pirzadeh, Kristoffer Appelquist)
4/5 GUIDEN på Teatervallen – Kalmar kl. 12.00
4/5 GUIDEN på Teatervallen – Kalmar kl. 17.30
8/5 Norra Brunn – Stockholm (Jakob Öqvist)

6/5 PRIVAT Digital programledare – Växjö
20/5 Radioreklam – Stockholm
29/5 Hotell Fritiden – Ystad (Marika Carlsson, Robin Paulsson)
1/6 PRIVAT digital Standup – Stockholm
1/7 Tibo LIVE – Täby
3/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
10/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm

15/7 Inspelning av informationsfilm – Uppsala
15/7 6.8.6 mat & bar – Grisslehamn
17/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
24/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
31/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
7/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
13/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
21/8 Norra Brunn MC – Stockholm (Elina du Rietz, Johan Glans)
28/8 Norra Brunn MC – Stockholm (Johanna Nordström, Tobias Persson)
1/9 Norra Brunn – Stockholm (Robin Paulsson, Måns Möller)

2/9 GUIDEN på Scala Bio – Sölvesborg
4-5/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Hasse Brontén)
18/9 Hotell Fritiden – Ystad (Marika Carlsson, Robin Paulsson)
21/9 GUIDEN på Teatervallen – Kalmar kl. 12.00

21/9 GUIDEN på Teatervallen – Kalmar kl. 17.30
30/9 Norra Brunn på Ångbåtsbryggan – Stockholm
2-3/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Jakob Öqvist)
7/10 Norra Brunn på Ångbåtsbryggan – Stockholm
13/10 PRIVAT digital standup
14/10 Norra Brunn på Ångbåtsbryggan – Stockholm
16-17/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Marika Carlsson)
21/10 Norra Brunn på Ångbåtsbryggan – Stockholm
23/10 Hotell Fritiden – Ystad (Hasse Brontén, Thomas Petersson)
28/10 Norra Brunn på Ångbåtsbryggan – Stockholm
30-31/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Patrik Larsson)
3/11 Norra Brunn – Stockholm (Farzad Nouri, Ann Westin)
4/11 Marika med vänner – Vällingby, Stockholm
9-10/11 Reklamfilmsinspelning – Stockholm

11/11 Konferencier Växjö Charity – Växjö
13-14/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Lasse Karlsson)
19/11 PRIVAT Standup c/o Music – Kristianstad
23/11 PRIVAT konferencier – Stockholm
27-28/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Elina du Rietz)
30/11 Norra Brunn – Stockholm (Henrik Nyblom, Al Pitcher)
4/12 Norra Brunn – Stockholm (Elin Almén, Tobias Persson)
8/12 PRIVAT konferencier – Stockholm
11-12/12 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Lasse Nilsen)

2020

4/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
5/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
10/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby

11/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
14/1 PRIVAT – Båstad
17/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby

18/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
24/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby

25/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby (Extraföreställning)
25/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
30/1 PRIVAT – Stockholm
1/2 Idrottsgalan – Kristianstad (Jessica Persson, Lars Magnusson)
18-20/2 Reklamfilmsinspelning – Stockholm

22/2 Norra Brunn – Stockholm (Carl Tillenius, Adde Malmberg)
29/2 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Özz Nüjen)
10/3 PRIVAT Standup – Trelleborg
11/3 GUIDEN – Victoriateatern, Malmö
14-15/3 GUIDEN, Utbudsdagarna EXPO: Scenkonst – Skövde
17/3 Norra Brunn – Stockholm (Jakob Öqvist, Johan Glans)
8/4 Norra Brunn – Stockholm (Lasse Nilsen, Babben Larsson)
15/4 Standup på Norrehus – Klippan
25/4 PRIVAT Konferencier – Växjö
9/5 Norra Brunn – Stockholm (Lasse Nilsen, Tobias Persson)
23/5 Norra Brunn – Stockholm (Josefin Sonck, Özz Nüjen)
28/5 PRIVAT Standup – Kristianstad Ishall, Kristianstad
1-21/6
Pettson & Findus – Gröna Lunds lilla scen kl 13 & 15 varje dag – Stockholm
9/6 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Jacobsson, Marcus Berggren)
4,5,8, 15/6 Inspelning av I huvudet på en mördare – Stockholm
16/6 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
24/6 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Thomas Oredsson)
26/6 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
1/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (J.Strandberg, E.Brengdahl, Henrik Hjelt)
3/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
8/7 Böda Sand Camping – Öland
10/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
15/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg (Bröderna Sjöberg)
17/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
22/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Elina du Rietz, Lasse Nilsen)
23/7 Improvisationsstudions sommarscen – Skånegatan 63, Stockholm
24/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
29/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Eric Löwenthal, Hasse Brontén)
31/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
1/8 Hilarious på Kajskjul 8 – Göteborg
5/8 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Johan Rünow, Özz Nüjen)
21-23/8 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Özz Nûjen)

27/8 Konferencier Växjö Charity – Växjö (Jessica Persson)
28-30/8 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Ann Westin)
3/9 Norra Brunn på Lunds Comedy Festival MC – Lund
4-6/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Thomas Oredsson)
8/9 Norra Brunn – Stockholm (Janne Grönroos, Babben Larsson)
11-13/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Hasse Brontén)
18-20/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Isak Jansson)
21/9 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
25-27/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Thomas Järvheden)
30/9 Norra Brunn – Stockholm (Dominik Henzel, David Batra)
2-4/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Niklas Andersson)
8/10 GUIDEN på Norra Brunn – Stockholm
9-11/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Ann Westin)
15/10 PRIVAT Mat & Möten – Båstad
16-18/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Lasse Karlsson)
17/10 PRIVAT Konferencier – Växjö
23/10 GUIDEN – Skillingaryd kl 15:00
23/10 GUIDEN – Skillingaryd kl 18:00 
24-25/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Tobias Persson)
30/10 GUIDEN – Markaryd
30/10-1/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Johan Ståhl)
5/11 Norra Brunn – Stockholm (Patrik Larsson, Tobias Persson)
5/11 PRIVAT – Stockholm
6-8/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Hasse Brontén)
13-15/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Marika Carlsson)
19/11 GUIDEN – Kalmar
21/11 PRIVAT Standup c/o Music – Kristianstad
26/11 Norra Brunn – Stockholm (Anders Ankan Johansson, Al Pitcher)
28/11 Hotell Fritiden – Ystad (Robin Paulsson, Marika Carlsson)
4/12 Norra Brunn – Stockholm (Carl Tillenius, Ankan Johansson)
11/12 PRIVAT digital Standup – Stockholm
14/12 Norra Brunn – Stockholm (Simon Garshasebi, David Batra)
17/12 PRIVAT programledare digital uppesittarkväll – Stockholm
18/12 PRIVAT digital Standup – Stockholm
18/12 Norra Brunn – Stockholm (Elina du Rietz, Kristoffer Appelqvist)

2019

4/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
5/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
11/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
12/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby ( Extra – kl. 15:00)
12/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
18/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby

19/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby (Extra – kl. 15:00)
19/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
29-31/1 Reklamfilminspelning – Bukarest, Rumänien
1/2 Norra Brunn MC  – Stockholm (Dominik Henzel, Adde Malmberg)
13/2 Norra Brunn MC  – Stockholm (Thanos Fotas, Jonatan Unge)
1/3 Norra Brunn – Stockholm (Ann Westin, Isak Jansson)
13/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Dominik Henzel, Johan Rheborg)
15/3 PRIVAT – Stockholm (Ann Westin, Hasse Brontén)
22/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Lasse Karlsson, André Wickström)
2/4 Reklamfilminspelning – Stockholm
4/4 Norra Brunn – Stockholm (Farzad Nouri, Patrik Larsson)
24/4 Norra Brunn – Stockholm (Eric Löwenthal, Özz Nüjen)
27/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

27/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
28/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
28/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
1/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

1/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
4/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

4/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
5/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

5/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
11/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

11/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
12/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

12/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
16/5 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Isak Jansson)
18/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

18/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
18/5 PRIVAT – Stockholm
19/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
19/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
22/5 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Persson, Nisse Hallberg)

25/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
25/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
26/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
26/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
27/5 PRIVAT – Stockholm
30/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

30/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
31/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

31/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
1/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

1/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
2/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

2/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
8/6 Norra Brunn – Stockholm (Thanos Fotas, Adeel Faqih)
15/6 Bjudby Magasin, Flen
26/6 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
28/6 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
29/6 PRIVAT – Lärkeröd
3/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
4/7 Humorfalangen – Mejeriet, Lund
5/7 Residensets trädgård – Växjö
10/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
12/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg

13/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg
16/7 Standup i Trädgår´n – Borgholm, Öland (Niklas Andersson)
17/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
19/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg

20/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg
24/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
26/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg

27/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg
31/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg
2/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm

3/8 PRIVAT – Mösseberg, Falköping
4/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm

7/8 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
24/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

24/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
24/8 Norra Brunn – Stockholm (Marcus Palm, Messiah Hallberg)
25/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
25/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
29/8 PRIVAT Växjö Charity – Växjö

30/8 PRIVAT – Stockholm
31/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
31/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
1/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
1/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
7/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

7/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
8/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

8/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
13/9 Jedimästare på Comic Con – Kistamässan, Stockholm
14/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

14/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
15/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

15/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
20/9 Norra Brunn – Stockholm (Behrad Rouzbeh, Karin Adelsköld)

21/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
21/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
22/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
22/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
28/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

28/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
29/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
29/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
4/10 Skrattbubblan – Kungsbacka
10/10 PRIVAT – Stockholm

12/10 PRIVAT – Norrköping
18/10 GUIDEN – Mölnlycke Kulturhus

19/10 GUIDEN – Redbergsteatern, Göteborg
24/10 Norra Brunn – Stockholm (Marika Carlsson, Babben Larsson)
9/11 Norra Brunn – Stockholm (Henrik Nyblom, Jakob Öqvist)
29/11 Norra Brunn – Stockholm (Ludde Samuelsson, Carl Tillenius)

30/11 PRIVAT – Aronsborg, Stockholm
2/12 GUIDEN – Norra Brunn, Stockholm
5/12 PRIVAT – Växjö
10/12 PRIVAT – Ryssby
12/12 PRIVAT – Växjö
20/12 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Fredrik Andersson)
31/12 PREMIÄR Osbyrevyn – På riktigt – Osby