Turnéplan

Här uppträder jag som komiker, konferencier/moderator (MC) eller som skådespelare.
Med reservation för ändringar:
(Gäller dock ej redan gjorda uppträdanden)

2020

4/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
5/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
10/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby

11/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
14/1 PRIVAT – Båstad
17/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby

18/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
24/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby

25/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby (Extraföreställning)
25/1 Osbyrevyn – På Riktigt – Osby
30/1 PRIVAT – Stockholm
1/2 Idrottsgalan – Kristianstad (Jessica Persson, Lars Magnusson)
18-20/2 Reklamfilmsinspelning – Stockholm

22/2 Norra Brunn – Stockholm (Carl Tillenius, Adde Malmberg)
29/2 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Özz Nüjen)
10/3 PRIVAT Standup – Trelleborg
11/3 GUIDEN – Victoriateatern, Malmö
14-15/3 GUIDEN, Utbudsdagarna EXPO: Scenkonst – Skövde
17/3 Norra Brunn – Stockholm (Jakob Öqvist, Johan Glans)
8/4 Norra Brunn – Stockholm (Lasse Nilsen, Babben Larsson)
15/4 Standup på Norrehus – Klippan
25/4 PRIVAT Konferencier – Växjö
9/5 Norra Brunn – Stockholm (Lasse Nilsen, Tobias Persson)
23/5 Norra Brunn – Stockholm (Josefin Sonck, Özz Nüjen)
28/5 PRIVAT Standup – Kristianstad Ishall, Kristianstad
1-21/6
Pettson & Findus – Gröna Lunds lilla scen kl 13 & 15 varje dag – Stockholm
9/6 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Jacobsson, Marcus Berggren)
4,5,8, 15/6 Inspelning av I huvudet på en mördare – Stockholm
16/6 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
24/6 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Thomas Oredsson)
26/6 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
1/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (J.Strandberg, E.Brengdahl, Henrik Hjelt)
3/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
8/7 Böda Sand Camping – Öland
10/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
15/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg (Bröderna Sjöberg)
17/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
22/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Elina du Rietz, Lasse Nilsen)
23/7 Improvisationsstudions sommarscen – Skånegatan 63, Stockholm
24/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
29/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Eric Löwenthal, Hasse Brontén)
31/7 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
1/8 Hilarious på Kajskjul 8 – Göteborg
5/8 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Johan Rünow, Özz Nüjen)
21-23/8 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Özz Nûjen)

27/8 Konferencier Växjö Charity – Växjö (Jessica Persson)
28-30/8 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Ann Westin)
3/9 Norra Brunn på Lunds Comedy Festival MC – Lund
4-6/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Thomas Oredsson)
8/9 Norra Brunn – Stockholm (Janne Grönroos, Babben Larsson)
11-13/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Hasse Brontén)
18-20/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Isak Jansson)
21/9 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
25-27/9 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Thomas Järvheden)
30/9 Norra Brunn – Stockholm (Dominik Henzel, David Batra)
2-4/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Niklas Andersson)
8/10 GUIDEN på Norra Brunn – Stockholm
9-11/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Ann Westin)
15/10 PRIVAT Mat & Möten – Båstad
16-18/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Lasse Karlsson)
17/10 PRIVAT Konferencier – Växjö
23/10 GUIDEN – Skillingaryd kl 15:00
23/10 GUIDEN – Skillingaryd kl 18:00 
24-25/10 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Tobias Persson)
30/10 GUIDEN – Markaryd
30/10-1/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Johan Ståhl)
5/11 Norra Brunn – Stockholm (Patrik Larsson, Tobias Persson)
5/11 PRIVAT – Stockholm
6-8/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Hasse Brontén)
13-15/11 Cinderella Standup sessions – Viking Line (Marika Carlsson)
19/11 GUIDEN – Kalmar
21/11 PRIVAT Standup c/o Music – Kristianstad
26/11 Norra Brunn – Stockholm (Anders Ankan Johansson, Al Pitcher)
28/11 Hotell Fritiden – Ystad (Robin Paulsson, Marika Carlsson)
4/12 Norra Brunn – Stockholm (Carl Tillenius, Ankan Johansson)
11/12 PRIVAT Standup online – Stockholm
14/12 Norra Brunn – Stockholm (Simon Garshasebi, David Batra)
17/12 PRIVAT programledare digital uppesittarkväll – Stockholm
18/12 Norra Brunn – Stockholm (Elina du Rietz, Kristoffer Appelqvist)

2019

4/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
5/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
11/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
12/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby ( Extra – kl. 15:00)
12/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
18/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby

19/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby (Extra – kl. 15:00)
19/1 Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby
29-31/1 Reklamfilminspelning – Bukarest, Rumänien
1/2 Norra Brunn MC  – Stockholm (Dominik Henzel, Adde Malmberg)
13/2 Norra Brunn MC  – Stockholm (Thanos Fotas, Jonatan Unge)
1/3 Norra Brunn – Stockholm (Ann Westin, Isak Jansson)
13/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Dominik Henzel, Johan Rheborg)
15/3 PRIVAT – Stockholm (Ann Westin, Hasse Brontén)
22/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Lasse Karlsson, André Wickström)
2/4 Reklamfilminspelning – Stockholm
4/4 Norra Brunn – Stockholm (Farzad Nouri, Patrik Larsson)
24/4 Norra Brunn – Stockholm (Eric Löwenthal, Özz Nüjen)
27/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

27/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
28/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
28/4 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
1/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

1/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
4/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

4/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
5/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

5/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
11/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

11/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
12/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

12/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
16/5 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Isak Jansson)
18/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

18/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
18/5 PRIVAT – Stockholm
19/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
19/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
22/5 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Persson, Nisse Hallberg)

25/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
25/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
26/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
26/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
27/5 PRIVAT – Stockholm
30/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

30/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
31/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

31/5 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
1/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

1/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
2/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

2/6 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
8/6 Norra Brunn – Stockholm (Thanos Fotas, Adeel Faqih)
15/6 Bjudby Magasin, Flen
26/6 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
28/6 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm
29/6 PRIVAT – Lärkeröd
3/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
4/7 Humorfalangen – Mejeriet, Lund
5/7 Residensets trädgård – Växjö
10/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
12/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg

13/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg
16/7 Standup i Trädgår´n – Borgholm, Öland (Niklas Andersson)
17/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
19/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg

20/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg
24/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
26/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg

27/7 SommarRevy på Hotell Blå Blom – Gustavsberg
31/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg
2/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm

3/8 PRIVAT – Mösseberg, Falköping
4/8 Norra Brunn i Vasaparken MC – Stockholm

7/8 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg
24/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

24/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
24/8 Norra Brunn – Stockholm (Marcus Palm, Messiah Hallberg)
25/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
25/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
29/8 PRIVAT Växjö Charity – Växjö

30/8 PRIVAT – Stockholm
31/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
31/8 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
1/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
1/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
7/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

7/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
8/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

8/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
13/9 Jedimästare på Comic Con – Kistamässan, Stockholm
14/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

14/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
15/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

15/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
20/9 Norra Brunn – Stockholm (Behrad Rouzbeh, Karin Adelsköld)

21/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
21/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
22/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
22/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
28/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13

28/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
29/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 13
29/9 Pettson & Findus – Gröna Lund, Stockholm kl 15
4/10 Skrattbubblan – Kungsbacka
10/10 PRIVAT – Stockholm

12/10 PRIVAT – Norrköping
18/10 GUIDEN – Mölnlycke Kulturhus

19/10 GUIDEN – Redbergsteatern, Göteborg
24/10 Norra Brunn – Stockholm (Marika Carlsson, Babben Larsson)
9/11 Norra Brunn – Stockholm (Henrik Nyblom, Jakob Öqvist)
29/11 Norra Brunn – Stockholm (Ludde Samuelsson, Carl Tillenius)

30/11 PRIVAT – Aronsborg, Stockholm
2/12 GUIDEN – Norra Brunn, Stockholm
5/12 PRIVAT – Växjö
10/12 PRIVAT – Ryssby
12/12 PRIVAT – Växjö
20/12 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Fredrik Andersson)
31/12 PREMIÄR Osbyrevyn – På riktigt – Osby

2018

5/1 Osbyrevyn – Osby
6/1 Osbyrevyn – Osby
11/1 PRIVAT 300% – Stockholm
12/1 Osbyrevyn – Osby
13/1 Osbyrevyn – Osby
19/1 Osbyrevyn – Osby
20/1 Osbyrevyn – Osby
26/1 PRIVAT Standup c/o Music – Marstrand
30/1 TV-serieinspelning – Stockholm

31/1 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
1/2 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
13/2 Norra Brunn – Stockholm (Isak Jansson, Henrik Schyffert)
16/2 Norra Brunn – Stockholm (Jessica Persson, Patrik Larsson)
22/2 Norra Brunn – Stockholm (Lasse Karlsson, Robin Paulsson)
1/3 Norra Brunn – Stockholm (Marcus Berggren, Björn Gustafsson, Fredrik Andersson, Tobias Persson)
6/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Tobias Persson, Måns Möller)
7/3 GUIDEN – Victoriateatern, Malmö
16/3 Support – Johan Rheborg “Säker på att jag är osäker” – Konserthuset, Gävle

17/3 Support – Johan Rheborg “Säker på att jag är osäker” – Konsert & Kongress, Uppsala
23/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Yvonne Skattberg, Babben Larsson)
27/3 Reklamfilmsinspelning – Malmö
7/4 Support – Johan Rheborg “Säker på att jag är osäker” – Scalateatern, Karlstad
19/4 Norra Brunn – Stockholm (Dominik Henzel, Carl Stanley)
20/4 Uppsala Magic & Comedyfestival – Reginateatern, Uppsala
26/4 PRIVAT – Hässleholm (Per Bredhammar)

27/4 GUIDEN – Palladium, Växjö
3/5 GUIDEN – Teater Pero, Stockholm
4/5 Support – Johan Rheborg “Säker på att jag är osäker” – Rival, Stockholm

5/5 Stockholm Comedy Club – Stockholm
9/5 Norra Brunn – Stockholm (Patrik Larsson, Kristoffer Appelqvist)
11/5 Burträsk Värdshus – Burträsk
15/5 Norra Brunn MC – Stockholm (Gisela Zeime, Josefin Sonck, Henrik Schyffert)

15/5 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
16/5 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
17/5 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Babben Larsson)
20/5 Konferencier på Farsta Fun Run – Farsta, Stockholm
26/5 Norra Brunn – Stockholm (Nisse Hallberg, Robin Paulsson)
28/5 PRIVAT Sheraton – Stockholm
15/6 PRIVAT – Göteborg
20/6 Grinden Standup – Göteborg
27/6 Blå Blom MC – Gustavsberg
2/7 PRIVAT – Stockholm (Vigselförrättare)
4/7 Blå Blom MC – Gustavsberg
7/7 PRIVAT – Sälen
11/7 Blå Blom MC – Gustavsberg
13/7 Norra Brunn i Vasaparken – Stockholm
18/7 Blå Blom MC – Gustavsberg
21/7 SommarRevy på Blå Blom – Gustavsberg

22/7 SommarRevy på Blå Blom – Gustavsberg
25/7 Blå Blom MC – Gustavsberg

28/7 SommarRevy på Blå Blom – Gustavsberg
29/7 SommarRevy på Blå Blom – Gustavsberg
1/8 Blå Blom – Gustavsberg

3/8 Maja & Malte Magi, Barnteater – Pride Stockholm
8/8 Blå Blom MC – Gustavsberg
9-12/8 Revy-SM med Osbyrevyn – Halmstad      2 SM-GULD!
18/8 Norra Brunn – Stockholm (Lasse Nilsen, Özz Nüjen)
26/8 GUIDEN – Borgen, Osby
9/9 PRIVAT Barnteater – Stockholm
18/9 SNACK – Hässleholm
19/9 Harrys – Ängelholm
20/9 Comedy Box – Hägersten
21/9 Support – Johan Rheborg “Säker på att jag är osäker” – Konserthuset Vara
22/9 PRIVAT – Marstrand
24/9 TV-serieinspelning – Stockholm
26/9 PRIVAT konferencier – Stockholm

26/9 Norra Brunn – Stockholm (Malin Appeltofft, Lasse Nilsen)
27/9 PRIVAT konferencier – Stockholm
1/10 PRIVAT konferencier (engelska) – Linköping
13/10 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Persson, Lasse Karlsson)
3/11 PRIVAT konferencier – Stockholm
7/11 Norra Brunn – Stockholm (Elin Almén, Hasse Brontén)
9/11 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Erehed, Anneli Abrahamsson, Babben Larsson)
14/11 Norra Brunn – Stockholm (Henrik Nyblom, Fredrik Andersson)
20-21/11 PRIVAT Standup c/o Music – Nice, Frankrike
22/11 Norra Brunn – Stockholm (Patrik Larsson, Babben Larsson)
24/11 Body Joy – Mölnvik, Gustavsberg
29/11 The White Horse – Upplands Väsby

30/11 Grinden Standup på Frölunda Kulturhus – Göteborg
3/12 Norra Brunn – Stockholm (Johanna Wagrell, Carl Stanley)
6/12 PRIVAT Standup c/o Music – Älmhult
7/12 PRIVAT – Värnamo
31/12 PREMIÄR Osbyrevyn – Helt Sanslöst – Osby


2017

5/1 Osbyrevyn 2017 – Osby
7/1 Osbyrevyn 2017 – Osby
13/1 Osbyrevyn 2017 – Osby
14/1 Osbyrevyn 2017 kl 15 – Osby
14/1 Osbyrevyn 2017 kl. 19 – Osby
28/1 PRIVAT – Piteå
4/2 PRIVAT 300% – Café Opera, Stockholm
7/2 PRIVAT konferencier – Motala

8/2 Norra Brunn MC – Stockholm (Carl Stanley, Johan Rheborg)
19/2 Barnteater Pia & Pajas Pirat – m/s Viking Rosella

22/2 Humorklubban – Hovås Golfkrog
23/2 PRIVAT Reklamfilmsinspelning – Stockholm
4/3 Bröderna Sjöberg på nyöppning av Stavsnäs Bageri – Stavsnäs, Värmdö
8/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Messiah Hallberg, Jonas Gardell)
11/3 PRIVAT Burkarcupen – Lycksele
15/3 PREMIÄR Standupshowen GUIDEN – Stockholm Comedy Club

INSTÄLLT P G A STRÖMAVBROTT
17/3 Bygdegården – Ljungsarp (Yvonne Skattberg)

18/3 Bygdegården – Ljungsarp (Yvonne Skattberg)
20/3 PREMIÄR Standupshowen GUIDEN – Stockholm Comedy Club

21/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Ami Hallberg Pauli, David Batra)
22/3 Norra Brunn Akt – Stockholm (Nisse Hallberg, Adde Malmberg)
29/3 Standupshowen GUIDEN – The Crypt, Linköping
2/4 RAW Comedy Brunch MC – Stockholm
7/4 Norra Brunn – Stockholm (Albin Olsson, Lasse Nilsen)
– INSTÄLLT!
20/4 Norra Brunn – Stockholm (Carl Tillenius, Nisse Hallberg)
21/4 Standupshowen GUIDEN – 2Lång, Göteborg
26/4 Standupshowen GUIDEN – Farozon, Hässleholm
28/4 EXTRAföreställning GUIDEN – Strandpensionatet, Skummeslöv (FULLT)

29/4 Standupshowen GUIDEN – Strandpensionatet, Skummeslöv (FULLT)
4/5 Norra Brunn – Stockholm (Yvonne Skattberg, Robin Paulsson)

5/5 PRIVAT konferencier – Växjö
13/5 Norra Brunn MC – Stockholm (Elina du Rietz, Micke Tornving, Ann Westin)
17/5 PRIVAT konferencier – Växjö

18/5 PRIVAT konferencier + Bröderna Sjöberg – Växjö
20/5 PRIVAT 300% – Båstad
28/5 Barnteater Maja & Malte Magi – Stockholm
14/6 Hardings – Marieholm (support till Marika Carlsson)
28/6 The Tivoli – Helsingborg

29/6 Humorfalangen – Lund
5/7 Blå Blom MC – Gustavsberg

9/7 PRIVAT – Arboga
12/7 Blå Blom MC – Gustavsberg
17/7 Nösunds Havshotell – Orust (Niklas Andersson, Måns Möller)

18/7 Nösunds Havshotell – Orust (Niklas Andersson, Måns Möller)
19/7 Grinden Standup – Göteborg

20/7 Borgholms stadsmuseum – Öland
26/7 Blå Blom MC – Gustavsberg
29/7 Standupshowen GUIDEN – Grönalundsteatern, Stockholm
2/8 Blå Blom – Gustavsberg (Bröderna Sjöberg)
9/8 Blå Blom MC – Gustavsberg
26/8 PRIVAT Barnteater Pia&Pajas Pirat – Fruängen
1/9 PRIVAT – Växjö
6/9 PRIVAT – Linköping
7/9 Norra Brunn – Stockholm (Anders “Ankan” Johansson, Hasse Brontén)
10/9 Fotografering för reklamkampanj – Stockholm
11/9 Standup på Borgen – Osby
19/9 Informationsfilmsinspelning – Stockholm
20/9 Norra Brunn MC – Stockholm (Carl Stanley, Henrik Nyblom)
28/9 PRIVAT Music Travel Bar på Waterfront (30 min GUIDEN) – Stockholm
6/10 Standupshowen GUIDEN – Söders Källa (GASTA), Gävle
7/10 Norra Brunn – Stockholm (Lars Magnusson, Jessica Persson)
12/!0 PRIVAT Standup c/o Music – Globe Hotel, Stockholm

13/10 Norra Brunn MC – Stockholm (Gisela Zeime, Josefin Sonck, Adde Malmberg)
18/10 PRIVAT – Borlänge
24/10 Modevisning på Borgen – Osby

26/10 Norra Brunn MC – Stockholm (Patrik Larsson, Marika Carlsson)
16/11 Norra Brunn – Stockholm (Adeel Faqih, Tobias Erehed, Zinat Pirzadeh)
24/11 Norra Brunn MC – Stockholm (Yvonne Skattberg, Tobias Persson)
28/11 Reklamfilmsinspelning – Stockholm
29/11 Julshow – Hovås Golfkrog (Katarina Alfredsson, Jesper Sjöberg)

30/11 Julshow – Hovås Golfkrog (Katarina Alfredsson, Jesper Sjöberg)
1/12 Julshow – Balders Hage i Häradsbäck
8/12 Julshow – Balders Hage i Häradsbäck

9/12 Julshow – Granada i Lönsboda
14/12 Julshow – Hovås Golfkrog (Katarina Alfredsson, Jesper Sjöberg)
15/12 Skrattbubblan Comedy Club – Falkenberg
16/12 Julshow – Hovås Golfkrog (Katarina Alfredsson)
31/12 PREMIÄR Osbyrevyn #Gränslöst – Osby

Genomförda shower under 2016

20/1 Norra Brunn – Stockholm (Nisse Hallberg, Johan Rheborg)
28/1 Hilarious på Trattoria Padrino – Göteborg
30/1 Nancy´s bar and steakhouse – Jakobsberg
6/2 Norra Brunn MC – Stockholm (Niklas Andersson, Lennie Norman)
16/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Dominik Henzel, Johan Rheborg)
29/3 Norra Brunn MC – Stockholm (Charlie Michaelsen, Henrik Schyffert)
30/3 Norra Brunn  – Stockholm (Charlie Michalesen, Henrik Schyffert)
20/3 Norra Brunn – Stockholm (Yvonne Skattberg, Ato Karlsson, Soran Ismail)
25/4 O´learys – Halmstad (Mårten Andersson)

26/4 Norra Brunn MC – Stockholm (Ami Hallberg Pauli, David Batra)
6/5 Norra Brunn – Stockholm (Martin Lagos, Lennie Norman)

7/5 Norra Brunn MC – Stockholm (Martin Lagos, Lennie Norman)
11-15/5 PRIVAT Reseledare på Island
19-22/5 PRIVAT Reseledare på Island
26-29/5 PRIVAT Reseledare på Island
30/5 O´learys – Halmstad (Hasse Brontén)
31/5 Norra Brunn – Stockholm (Fritte Fritzson, David Batra)
3/6 PRIVAT Barnteater – Tyresö
10/6 PRIVAT – Göteborg
14/6 Norra Brunn MC – Stockholm (Lasse Karlsson, Johan Rheborg)
29/6 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Carl Tillenius, Thomas Oredsson)
6/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Ami Hallberg Pauli, Hasse Brontén)

7/7 Nösunds Havshotell – Nösund, Orust (Hasse Brontén)
8/7 Nösunds Havshotell – Nösund, Orust (Hasse Brontén)
13/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Erik Börén, Al Pitcher)
14/7 Barnteater Pia & Pajas Pirat – Skottvångs Grufva, Mariefred

20/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Marcus Palm, Lasse Karlsson)
3/8 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Isak Jansson, Adde Malmberg)
10/8 Hotell Blå Blom – Gustavsberg (Marika Carlsson)
17/8 Grinden Standup – Göteborg

19/8 KOMIKERFESTIVAL på Norra Brunn – Stockholm
21/8 Wizex-73 Reunion på Parkskolan – Osby
26/8 PRIVAT 300% – Båstad
7/9 Norra Brunn MC – Stockholm (Malin Appeltofft, Isak Jansson, David Batra)
14/9 Norra Brunn – Stockholm (Tobbe Ström, Özz Nüjen)
15/9 Norra Brunn MC – Stockholm (Patrik Larsson, Marika Carlsson)
17/9 Norra Brunn – Stockholm (Ami Hallberg Pauli, Messiah Hallberg)
24/9 PRIVAT – Nacka, Stockholm
1/10 RAW Comedy Brunch MC – Stockholm
6/10 PRIVAT 300% – Hishult
7/10 Norra Brunn MC – Stockholm (Simon Garshasebi, Thomas Järvheden)
14/10 PRIVAT 300% – Malmö
19/10 PRIVAT 300% – Stockholm
21/10 PRIVAT Moderator – Växjö
9/11 PRIVAT – Tylösand, Halmstad
12/11 RAW Comedy Brunch MC – Stockholm (Mårten Andersson)
18/11 PRIVAT – Oskarström
23/11 Norra Brunn MC – Stockholm (André Wickström, Özz Nüjen)
24/11 Norra Brunn – Stockholm (Adeel Faqih, Anders “Ankan” Johansson)
10/12 PRIVAT 300% – Nässjö

16/12 PRIVAT – Ystad (Emma Bensing)
31/12 Osbyrevyn – Osby


Genomförda shower under 2015

10/1 PRIVAT Birka Cruises – Stockholm
12/1 Norra Brunn – Stockholm
13/1 Norra Brunn (MC)- Stockholm (Patrik Larsson, Ann Westin)
19/1 Norra Brunn – Stockholm
24-25/1 PRIVAT Konferencier företag – Stockholm
20/2 Norra Brunn – Stockholm (Farzad Nouri, John Houdi)
27/2 Norra Brunn – Stockholm (Isak Jansson, Lennie Norman)
16/3 PRIVAT konferencier invigning av ny Coopbutik – Jönköping
27/3 Norra Brunn – Stockholm (Lennie Norman, Fritte Fritzson)
20/4 PRIVAT konferencier invigning av ny Coopbutik – Kalmar
24/4 PRIVAT Barnteater Pia & Pajas Pirat – Stockholm
28/4 Norra Brunn – Stockholm (“Ankan” Johansson, Simon Garshesebi)
2/5 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Hans Ingemarsson, Özz Nüjen)
7/5 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Patrik Larsson, Ludde Samuelsson)
8/5 The Tivoli – Helsingborg (Martin Svensson, Magnus Betnér)

25/5 Humorgolfens bankett – Stockholm
12/6 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Johan Rheborg, Henrik Schyffert)
13/6 PRIVAT konferencier – Ljungby
24/6 Blå Blom (MC) – Gustavsberg
1/7 Blå Blom (MC) – Gustavsberg
7/7 MACK på Kallbadhuset – Malmö (Ann Westin)

8/7 The Tivoli – Helsingborg (Ann Westin)
9/7 Humorterrassen – Lund
15/7 Blå Blom (MC) – Gustavsberg

22/7 Blå Blom (MC) – Gustavsberg
29/7 Blå Blom (MC) – Gustavsberg
5/8 Standup c/o Music – Blå Blom, Gustavsberg
19/8 Norra Brunn (MC) – Stockholm (André Wickström, David Batra)
22/8 VIF 90 år – Västerhaninge
2/9 Norra Brunn – Stockholm

3/9 Norra Brunn (MC) – Stockholm
17/9 “Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller?” – 2Lång, Göteborg
3/10 PRIVAT – Järfälla
6/10 PRIVAT – Gävle
8/10 PRIVAT – Stockholm

15/10 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Carl Tillenius, Jonas Gardell)
23/10 PRIVAT 300% – Uppsala
31/10 PRIVAT – Borlänge
4/11 PRIVAT – Gävle
7/11 Jedi Academy på Toys´R Us – Kungens kurva
18/11 PRIVAT Moderator – Växjö
19/11 PRIVAT Moderator – Växjö
24/11 Norra Brunn – Stockholm (Farzad Nouri, Babben Larsson)
25/11 Hotell Erikslund – Ängelholm
3/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust
4/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust
5/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust
9/12 GASTA på Å-krogen – Gävle
10/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust
11/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust
12/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust
14/12 Norra Brunn – Stockholm (Niklas Andersson, Johan Glans)
15/12 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Niklas Andersson, Johan Glans)
18/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust
19/12 Julshow – Nösunds Värdshus, Orust


Genomförda shower under 2014

5/1 m/s Rosella – Åland
8/1 Norra Brunn – Stockholm (Simon Garshasebi, Johan Rheborg)

17/1 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Ankan Johansson, Lasse Nilsen)
18/1 PRIVAT – Enköping
23/1 Hotell Nortull – Stockholm (Sven Brundin, Tobias Jacobsson)
25/1 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Adde Malmberg, Lennie Norman)
26-30/1 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
2-6/2 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
7/2 PRIVAT – Stockholm
8/2 Norra Brunn – Stockholm (Farzad Nouri, Özz Nüjen)
11-13/2 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
14/2 Maja & Malte Magi – Barnteater på Café Overlock – Göteborg
23-27/2 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
2-6/3 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
7/3 PRIVAT – Isaberg
9-13/3 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
14/3 Norra Brunn – Stockholm (Thomas Oredsson, Isak Jansson)
16-20/3 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
23-27/3 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
30/3-1/4 Standup c/o Music ombord på m/s Cinderella  – Stockholm (Alexandra Jardvall)
2/4 Norra Brunn – Stockholm (Lena Frisk, Adde Malmberg)

4/4 Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller? – Teater Pero, Stockholm
5/4 Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller? – Teater Pero, Stockholm
11/4 Café Overlock – Utby, Göteborg (Niklas Andersson)
12/4 PRIVAT – Stockholm
30/4 GASTA på Å-krogen – Gävle
9/5 Norra Brunn – Stockholm (Al Pitcher, Jesper Rönndahl)

13/5 PRIVAT konferencier – Växjö
14/5 PRIVAT konferencier – Växjö
15/5 First Comedy Club – Hotell Nortull, Stockholm
20/5 PRIVAT Maja & Malte Magi – Barnteater, Stockholm
22/5 PRIVAT – Stockholm
24/5 PRIVAT – Maja & Malte Magi – Barnteater, Stockholm
21/6 PRIVAT – Maja & Malte Magi – Barnteater, Tvärnö Skola

25/6 Hotell Blå Blom (MC) – Gustavsberg PREMIÄR (Martin Lagos, Ann Westin)
27/6 Restaurang Stallet – Mellbystrand (Hasse Brontén)
2/7 Hotell Blå Blom (MC) – Gustavsberg (Stefan Söderblom, Niklas Andersson)

3/7 Sommarstandup i Engeltofta – Gävle
9/7 Hotell Blå Blom (MC) – Gustavsberg (Lars Magnusson, Jessica Persson, Isak Jansson)
18/7 Restaurang W – Vaxholms Gästhamn (Thomas Oredsson)
23/7 Hotell Blå Blom – Gustavsberg (Thomas Oredsson)
30/7 Hotell Blå Blom (MC) – Gustavsberg (Patrik Larsson, Lasse Nilsen)
2/8 PRIVAT – Ingarö

6/8 Hotell Blå Blom (MC) – Gustavsberg (Elina du Rietz, Måns Möller)
13/8 Hotell Blå Blom (MC) – Gustavsberg (Martin Svensson, Hasse Brontén)
27/8 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Babben Larsson, Björn Gustafsson)
30/8 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Johan Rheborg, Henrik Schyffert)
6/9 PRIVAT – Sundbyberg

10/9 TV-inspelning Gina Dirawi Show – Stockholm
2/10 PRIVAT 300% – Waterfront Stockholm

3/10 Norra Brunn – Stockholm (Adde Malmberg, Malin Appeltoft)
4/10 Norra Brunn (MC) – Stockholm (Adde Malmberg, Hasse Brontén)
9/10 Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller? – Teater Pero, Stockholm
29/10 Förkomiker på Eric Löwenthals show FADERN – Mosebacke, Stockholm
4/11 PRIVAT Stanup c/o Music – Stockholm

6/11 Förkomiker på Eric Löwenthals show FADERN – Mosebacke, Stockholm
19/11 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Persson, Jesper Rönndahl)
22/11 LOL Stockholm – Clarion Hotell Skanstull (Kodjo Akolor)
28/11 Julshow – Motala
29/11 Julshow – Motala
3/12 Julshow – Motala

5/12 Julshow – Motala
6/12 Julshow – Motala
10/12 Julshow – Motala
11/12 Julshow – Motala
12/12 Julshow – Motala
13/12 Julshow – Motala
15/12 PRIVAT – Stockholm
17/12 Julshow – Motala
18/12 Julshow – Motala
19/12 Julshow – Motala
20/12 Julshow – Motala


Genomförda shower under 2013

8/1 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Jacobsson, Jonas Gardell)
9/1 Norra Brunn – Stockholm (Erik Löwenthal, Jonas Gardell)
10/1 Norra Brunn – Stockholm (Johan Rheborg, Henrik Schyffert)
24/1 Norra Brunn – Stockholm (Zinat Pirzadeh, Henrik Schyffert)
30/1 PRIVAT Handelshögskolan – Stockholm
5/2 Norra Brunn – Stockholm (Elina du Rietz, Özz Nüjen)
9/2 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Jacobsson, Måns Möller)
12/2 Systerobror – Stockholm
1/3 Norra Brunn – Stockholm (Simon Garshasebi, Måns Möller)
6/3 “Så kan det låta” – m/s Rosella
11/3 Reklamfilmsinspelning
13/3 “Så kan det låta” – m/s Rosella
15/3 Norra Brunn – Stockholm (Patrik Larsson, Thomas Oredsson)
19/3  Hotell Erikslund – Ängelholm
20/3 “Så kan det låta” – m/s Rosella
20/3 Norra Brunn – Stockholm (Adde Malmberg, André Wickström)
22/3 Norra Brunn – Stockholm (Dominik Henzel, Thomas Järvheden)
27 /3 “Så kan det låta” – m/s Rosella
3/4 “Så kan det låta” – m/s Rosella
10/4 “Så kan det låta” – m/s Rosella
10/4 Norra Brunn – Stockholm (Råland Ulvselius, Adde Malmberg)
11/4 PRIVAT Barnteater – Segeltorp
17/4 PRIVAT Barnteater – Walnut Creek, San Francisco
17/4 PRIVAT Standup – Walnut Creek, San Francisco
20/4 PRIVAT Barnteater – San Francisco
22/4 PRIVAT Barnteater – Orange County Los Angeles
23/4 PRIVAT Barnteater – Orange County Los Angeles
23/4 PRIVAT Barnteater – Santa Monica Los Angeles
26/4 PRIVAT Standup – Orange County Los Angeles
30/4 PRIVAT Barnteater – San Diego
3/5 PRIVAT konferencier – Växjö
6/5 PRIVAT “Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller?” – Pineda de Mar, Spanien
7/5 Norra Brunn – Stockholm (Håkan Jäder, David Batra)
8/5 “Så kan det låta” – m/s Rosella
11/5 Norra Brunn – Stockholm (Fredrik Andersson, Jakob Öqvist)
15/5 “Så kan det låta” – m/s Rosella
18/5 PRIVAT Hockey VM – Globe Hotel, Stockholm
20/5 Humorgolfen
22/5 “Så kan det låta” – m/s Rosella
22/5 GASTA på Å krogen – Gävle
28/5 GCCC på Systerobror – Stockholm (Marcus Palm, Kodjo Akolor)
29/5 “Så kan det låta” – m/s Rosella
31/5 Olivers Sportsbar – Halmstad (Hasse Brontén)
5/6 Norra Brunn – Stockholm (Hans Ingemansson, Marika Carlsson)
11/6 Norra Brunn – Stockholm (Soran Ismail, Hasse Brontén)
15/6 Norra Brunn – Stockholm (Tobias Jacobsson, Al Pitcher)
26/6 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Hans Carstensen, Ann Westin)
3/7 Hotell Blå Blom  MC – Gustavsberg (Simon Garshesebi, Jakob Öquist)
5/7 Norra Brunn på Gröna Lundsteatern MC – Stockholm (A Malmberg, L Norman)
6/7 Norra Brunn på Gröna Lundsteatern MC – Stockholm ( A Malmberg, L Norman)
10/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Niklas Andersson, Martin Lagos)
17/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Mikael Koppelman, Thomas Oredsson)
19/7 Restaurang W i Vaxholm gästhamn – Vaxholm
24/7 Hotell Blå Blom  MC – Gustavsberg (Fritte Fritzson)
31/7 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Susanna Eklund, Hasse Brontén)
7/8 Hotell Blå Blom MC – Gustavsberg (Patrik Larsson, Lasse Nilsen)
14/8 Hotell Blå Blom – Gustavsberg (Jesper Sjöberg)
7/9  Norra Brunn – Stockholm (Carl Tillenius, Hasse Brontén)
10/9 Norra Brunn – Stockholm (Magnus Betnér, Petter Bristav, Robin Paulsson)
13/9 PRIVAT – Stockholm
17/9 Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller? – Victoriateatern Malmö
18/9 Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller? – Speakeasy Älmhult
1/10 Norra Brunn – Stockholm (Petter Bristav, David Batra)
5/10 Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller? – Teater Pero Stockholm
8/10 PRIVAT – Älmhult
10/10 PRIVAT – Stockholm
12/10 PRIVAT – Stockholm
19/10 PRIVAT konferencier – Nybro
24/10 Norra Brunn – Stockholm

25/10 Living Room – Sandviken
26/10 Barnteater Maja & Malte Magi – Barncancerföreningen STO, Clarion Hotell
30/10 Fotografiska – Stockholm (Sissela Benn, André Wicktröm, Karin Adelsköld)
31/10 Skratta med käften – Sundsvall
2/11 Norra Brunn – Stockholm (Petter Bristav, Hasse Brontén)
5/11 PRIVAT 300% – Stockholm
29/11 300% – Julens Mirakel, Swedbank Stadion – Malmö
4/12 Norra Brunn – Stockholm (Sven Brundin, Johan Rheborg)
5/12 300% – Julens Mirakel, Swedbank Stadion – Malmö
6/12 300% – Julens Mirakel, Swedbank Stadion – Malmö
13/12 300% – Julens Mirakel, Swedbank Stadion – Malmö
15/12 PRIVAT – Stockholm
19/12 Reseledare är väl inget riktigt jobb, eller? – Lilla Teatern, Norrköping